Well-dressed mind

Moda nie wyklucza myślenia.

Plotki, newsy, skandale

 • czwartek, 27 czerwca 2013
  • Człowiek Roku Polskiego Internetu jest blogerką. I to modową!

   Taka sytuacja. Julia Kuczyńska (znana bardziej jako Maffashion) została uhonorowana tytułem Człowieka Roku Polskiego Internetu 2013. Za co? Za "stworzenie najlepszego bloga modowego" argumentują organizatorzy, czyli Internet Standard. Do tej pory podobnym wyróżnieniem mogli pochwalić się ludzie zasłużeni dla rozwoju internetu w Polsce albo pomysłowi przedsiębiorcy, którzy małe start-upy przeobrazili w stabilne i dochodowe biznesy (na przykład Marcin Beme - laureat z 2010 roku - założyciel serwisu Audioteka.pl) W tym roku nagrodzono blogerkę modową. Co to oznacza?

   1. Że moda na modę trwa...

   2. ... a na blogi modowe jeszcze bardziej...

   3. ... i raczej szybko się nie skończy. Takie wyróżnienie dla blogerki nie zatrzyma ani nawet nie spowolni rozwoju blogosfery modowej. Wręcz przeciwnie!  Węszę kolejne zastępy szafiarek-neofitek zasiadających już do klawiatur laptopów ;)

   4. Że na blogu nie tylko da się zarobić i wypłynąć medialnie, ale można też zdobyć coś więcej - aprobatę miłościwej pani matki - Branży Internetowej - która przez długi okres czasu traktowała blogerki modowe  z przymrużeniem oka, nie dostrzegając w nich zbyt dużego potencjału. Jeszcze kilka lat temu szafiarstwo było niegroźną fanaberią szukających poklasku nastoletnich ekshibicjonistek modowych. Kto z nas nie uśmiechnął się pod nosem widząc w pobliskim parku sesję na tzw. blogaska, gdzie ta ładniejsza, odpowiednio przebrana, pozuje z nostalgią patrząc w dal, a ta mniej urodziwa pstryka foty z zacięciem Mario Testino. Dziś blogosfera modowa znaczy coś więcej niż kiedyś. Oczywiście wciąż pełno jest blogów kiepskich, ale jest też masa perełek - ciekawych, mądrych i/lub pięknych wizualnie.

   5. Że najlepszy blog to ten, którego (i dzięki któremu) właścicielka od dłuższego czasu funkcjonuje w przestrzeni medialnej jako modelka, celebrytka i ekspert ds.modowej blogosfery. Szczerze? Jestem przekonana, że istnieją lepsze blogi o tej tematyce, jednak ich autorki z różnych względów nie miały możliwości zbratania się z tzw.showbizem (lub nie chciały z niej skorzystać) - nie zostały twarzą marki modowej, nie występowały gościnnie w wielkich produkcjach TVN (Top Model, Kuba Wojewódzki Show), nie pozowały z Natalią Siwiec na ściankach przy okazji premier, pokazów, itp. Myślę, że przyznana nagroda to w dużej mierze wynik świetnej autopromocji Julii Kuczyńskiej.

    

   6. Że zawód "blogerka' powinien trafić na listę PKD.

   Mimo że nie przepadam za blogiem Maffashion, cieszę się z tej nagrody. Zastanawiam się tylko jak to przyznane przez Internet Standard wyróżnienie wpłynie na modową blogosferę. Czy przypadkiem nie zaowocuje wysypem blogerek nastawionych wyłącznie na szybką kasę i łatwą sławę? Co myślicie?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   well-dressed_mind
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 czerwca 2013 20:07
 • sobota, 14 lipca 2012
  • Podaruj sobie odrobinę luksusu

   Wyścig po stołki zakończony, redakcja wybrana, licencja kupiona. Jesienią, w naszym pięknym nadwiślańskim kraju zadebiutuje słynny Harper's Bazaar. Sprawa ciekawa, bo pojawia się pytanie czy na rynku wydawniczym jest jeszcze miejsce na kolejny magazyn kobiecy, do tego pozycjonujący się jako "luksusowy". Czytelnictwo pism kobiecych w Polsce spada, a wśród tych czytanych w czołówce znajdują się głównie gazety poradnikowe (oprócz Twojego Stylu, który od dłuższego czasu zajmuje pierwsze miejsce na liście). Czy w kraju gdzie średnie wynagrodzenie to ok.3600 brutto (!) będzie popyt na luksusowy magazyn? Czy też Hearst-Marquard Publishing zdecydowało się wydać czytadło dla Pani Kulczyk i grupy twardo aspirujących średniaczek. A może nasza wersja Harper's Bazaar będzie dostosowana do polskiego pojęcia luksusu (czyt. zakupy w Almie i all inclusive w Hurghadzie)?

   Ciekawy case. I piszę to bez złośliwości.

   Pilotażowy numer już we wrześniu. Ale nie cieszcie się. Dostanie go tylko "wyselekcjonowana grupa kobiet". Osobiście nie spodziewam się znaleźć w tym gronie. Ale jeśli ktoś z Was będzie miał to niebywałe szczęście, proszę o info. Z chęcią poznam Wasze opinie.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   well-dressed_mind
   Czas publikacji:
   sobota, 14 lipca 2012 10:15
 • środa, 14 grudnia 2011
 • środa, 02 listopada 2011
  • Moda (n)a film

   Świat mody od dawna fascynuje się sztuką filmową. Efekty tej namiętności są niejednokrotnie niezwykle udane. Weźmy chociaż rewelacyjny debiut reżyserski Toma Forda ("Samotny mężczyzna") czy kostiumy szyte na potrzeby filmów przez Gaultiera ("Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek", "Kika") czy Ralpha Laurena ("Annie Hall"). Wiele modelek po pewnym czasie również postanawia odłożyć na chwilę lub nawet porzucić zaszczytną rolę wieszaka, na rzecz bardziej wymagających i mówionych ról filmowych. I niektórym naprawdę fajnie to wychodzi! 

   Dwa dni temu w mediach pojawiła się informacja o kolejnym mariażu świata mody i filmu. Tym razem w roli aktora wystąpi Marc Jacobs. Biorąc pod uwagę narcystyczno-ekshibicjonistyczną naturę projektanta, taki krok był tylko kwestią czasu:) Na razie wiemy, że w przyszłym tygodniu rozpoczynają się zdjęcia, a sam debiutant jest szalenie podekscytowany. Jacobs zdradził jeszcze, że w filmie nie zagra samego siebie. Czy więc będziemy świadkami objawienia niebywałego i nieodkrytego do tej pory talentu czy raczej aktorstwa w stylu szkoły filmowej braci Mroczek dopiero się okaże. Jedno jest pewne: kamera na pewno Marca Jacobsa nie onieśmiela:)

    

   http://frillr.com

    

   Wszystkim zainteresowanym relacją film-moda polecam dokument Wima Wendersa "Notatki o strojach i miastach" z udziałem Yōji Yamamoto. A wszystkim z Torunia i okolic - "Festiwal Przejrzeć. Moda i film." Więcej na FB.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Moda (n)a film”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   well-dressed_mind
   Czas publikacji:
   środa, 02 listopada 2011 09:08
 • czwartek, 29 września 2011
  • Russkaja moda

   Kolekcja Versace dla H&M pojawi się w sklepach dopiero za 2 miesiące, co nie zmienia faktu, że można już obejrzeć pierwsze efekty współpracy nazywanej przez niektóre faszonistki epokową. Szoku nie ma. Szału też nie. Są cętki, cekiny, mocne kolory i dużo złota. Czy to więc przypadek, że zwiastun kolekcji pojawił się na łamach rosyjskiego Vogue'a? ;)

   Kreacje Donatelli dla H&M można podziwiać na kimono.pl 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   well-dressed_mind
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2011 16:00