Well-dressed mind

Moda nie wyklucza myślenia.

Wpis

środa, 02 listopada 2011

Moda (n)a film

Świat mody od dawna fascynuje się sztuką filmową. Efekty tej namiętności są niejednokrotnie niezwykle udane. Weźmy chociaż rewelacyjny debiut reżyserski Toma Forda ("Samotny mężczyzna") czy kostiumy szyte na potrzeby filmów przez Gaultiera ("Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek", "Kika") czy Ralpha Laurena ("Annie Hall"). Wiele modelek po pewnym czasie również postanawia odłożyć na chwilę lub nawet porzucić zaszczytną rolę wieszaka, na rzecz bardziej wymagających i mówionych ról filmowych. I niektórym naprawdę fajnie to wychodzi! 

Dwa dni temu w mediach pojawiła się informacja o kolejnym mariażu świata mody i filmu. Tym razem w roli aktora wystąpi Marc Jacobs. Biorąc pod uwagę narcystyczno-ekshibicjonistyczną naturę projektanta, taki krok był tylko kwestią czasu:) Na razie wiemy, że w przyszłym tygodniu rozpoczynają się zdjęcia, a sam debiutant jest szalenie podekscytowany. Jacobs zdradził jeszcze, że w filmie nie zagra samego siebie. Czy więc będziemy świadkami objawienia niebywałego i nieodkrytego do tej pory talentu czy raczej aktorstwa w stylu szkoły filmowej braci Mroczek dopiero się okaże. Jedno jest pewne: kamera na pewno Marca Jacobsa nie onieśmiela:)

 

http://frillr.com

 

Wszystkim zainteresowanym relacją film-moda polecam dokument Wima Wendersa "Notatki o strojach i miastach" z udziałem Yōji Yamamoto. A wszystkim z Torunia i okolic - "Festiwal Przejrzeć. Moda i film." Więcej na FB.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
well-dressed_mind
Czas publikacji:
środa, 02 listopada 2011 09:08

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • modologia napisał(a) komentarz datowany na 2011/11/02 09:27:02:

    Co za szkoda, że ten festiwal nie jest w weekend, super pomysł. Ale i tak dzięki za informację, może uda mi się podskoczyć choć na wieczór - w końcu z Poznania nie jest tak daleko.

Dodaj komentarz