Well-dressed mind

Moda nie wyklucza myślenia.

Wpis

wtorek, 02 sierpnia 2011

Mała czarna

Jakiś czas temu w księgarniach pojawiła się Mała czarna księga stylu autorstwa Niny Garcii. Na kilku modowych portalach/blogach wyczułam z tego powodu dziwne poruszenie, postanowiłam więc i ja wzbogacić swoją biblioteczkę o tę pozycję.

Dla niewtajemniczonych – Nina Garcia to znana w świecie mody stylistka, swego czasu szefująca działowi mody w Elle, a aktualnie w Marie Claire. Szerszej publiczności znana jest także z programu Project Runway , gdzie pełni rolę surowego jurora (polski tytuł to Misja Moda, a program był chyba emitowany na VH1).  Mała czarna księga stylu to, obok Klasycznej setki, druga książka Niny Garcii wydana w Polsce.

Książka wydana jest bardzo ładnie (twarda okładka, jakościowy papier) i przepięknie zilustrowana przez posługującego się specyficzną kreską Rubena Toledo. Nie da się jednak ukryć, że z punktu widzenia merytorycznego, Mała czarna do odkrywczych nie należy. Mimo to na pewno będzie pomocna w odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące stylu: jak kompletować garderobę, skąd czerpać inspiracje, jak poprawnie dostosować strój do okazji. Do bycia swoistym kompendium wiedzy brakuje mi w tej książce wskazówek dotyczących doboru kroju, koloru oraz faktury materiału do sylwetki ciała i typu urody – co jak wiemy dla wielu kobiet jest dość problematyczne.

Na uwagę zasługuje za to na pewno wyjście poza indywidualną szafę i szersze spojrzenie na modę. Mamy tu więc wzmiankę o słynnych strojach z kultowych już filmów (mała czarna ze Śniadania Tiffany’ego, czarne rybaczki, biała koszula i bob z Pulp Fiction), wpływ wyjątkowych postaci ze sceny muzycznej na pojawiające się trendy (Madonna, Kurt Cobain, Sex Pistols) czy krótką ściągę z historii mody (charakterystyczne trendy i najważniejsi projektanci w kolejnych dekadach). No i do tego ta niezliczona ilość jakże trafnych cytatów! Nareszcie każda z nas będzie mogła brylować niczym Kuba Wojewódzki;)www.empik.com

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
well-dressed_mind
Czas publikacji:
wtorek, 02 sierpnia 2011 11:29

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • modologia napisał(a) komentarz datowany na 2011/08/02 17:51:59:

    Wpisuję na listę "Chętnie otrzymam jako prezent" ;)

  • well-dressed_mind napisał(a) komentarz datowany na 2011/08/03 10:20:56:

    Dorzuć jeszcze "Klasyczną setkę" tej samej autorki. Też spoko. A potem pozostaje już tylko czekać do urodzin/imienin/Gwiazdki ;)

Dodaj komentarz